Вячеслав КРАВЦОВ: «Эксперимент с возобновлением чемпионата Японии не совсем удался...»

Просмотров: 305
Вячеслав КРАВЦОВ: «Эксперимент с возобновлением чемпионата Японии не совсем удался...»

Вашему вниманию интервью капитана национальной сборной Украины, одессита Вячеслава Кравцова, выступающего за японский «НеоФиникс», сайту Ukrinform. Далее материал на языке оригинала...

Ще до того, як ВООЗ оголосила пандемію COVID-19, Японiя входила до топ-5 країн за масштабами поширення хвороби. Втім, за останній місяць показники захворюваності тут суттєво не змінилися. Якщо не брати до уваги круїзний лайнер «Даймонд Прінцес», який зараз перебуває на карантині в одному з японських портів, то кількість людей, яких вразив COVID-19 на островах, значно менше, аніж у більшості європейських держав, які за кількістю населення суттєво поступаються Японії (924 випадки + 712 на лайнері).

Більше того, саме Японія стала першою країною, де після вимушеної перерви, яка тривала 4 тижні, поновився баскетбольний чемпіонат.

Такий прецедент, звісно, вимагає особливої уваги. Тим паче, у Японії за клуб «НеоФінікс» грає капітан збірної України В’ячеслав Кравцов. Український баскетболіст розповів, як Японія переживає пандемію коронавірусу, й що чекає на Олімпіаду.

ЯПОНЦІ НЕ ЗАЦІКАВЛЕНІ В ОПРИЛЮДНЕННІ ВЕЛИКИХ ЦИФР, АДЖЕ У НИХ ЦЬОГО РОКУ МАЄ БУТИ ОЛІМПІАДА – І ВОНИ НЕ ХОЧУТЬ ЗАНАДТО ЛЯКАТИ СВІТ

- Загалом, те що зараз відновилися ігри чемпіонату, мене не дивує. Адже життя у всій Японії вирує. Практично всі установи працюють, багато людей на вулицях, у транспорті тощо.

- А чи вживаються якісь заходи безпеки?

- Тут ситуація неоднозначна, адже тестів досі не вистачає, тому реальної кількості вражених людей не знає ніхто. Більше того, японці не зацікавлені в оприлюдненні великих цифр, адже у них цього року має бути Олімпіада – і вони не хочуть занадто лякати світ. У нас, у невеликому містечку, на станціях у годину пік людей менше стало, у Токіо люди ще більше намагаються сидіти вдома.

До Токіо мені 1,5 години поїздом, але без потреби туди не поїдеш, тим паче тренування, підготовка до ігор – все це займає багато часу. Заклади громадського харчування зачиняти не поспішають, людей там достатньо, будь-якого віку, люди не переймаються аж так цією проблемою.

- А тобі відомо якісь випадки захворювань серед спортсменів?

- Нас дуже ретельно перевіряють, серйозні заходи безпеки, дезінфекції. Під час чергового планового заміру температури в одного з місцевих гравців було підвищення до 37,0 градуса, його одразу відвезли до лікарні, там обстежили, діагностували звичайну застуду, але так щоб усіх поголовно тестували, то такого не передбачається.

- Японці йдуть своїм шляхом самурая...

- Зараз вони більше схожі на камікадзе. Холоднокровні, як камікадзе. Ритм життя високий і вони летять уперед. У кафе, розважальних центрах є скупчення людей, їх мало що бентежить. Ще є спеціальні працівники, які на вході до будь-якої крамниці або закладу дають антисептики, допомагають обробити руки, протирають дверні ручки, поручні.

МИНУЛИХ ВИХІДНИХ МИ ЗІГРАЛИ ТУР, А У ВІВТОРОК НАМ СКАЗАЛИ, ЩО ЗНОВУ ЧЕМПІОНАТ ЙДЕ НА КАРАНТИН ДО 4 КВІТНЯ

- Абсолютно усе після відновлення чемпіонату йде за штатним розкладом?

- Експеримент із відновленням чемпіонату теж не зовсім вдався. Минулих вихідних ми зіграли тур, а у вівторок нам сказали, що знову чемпіонат йде на карантин до 4 квітня.

- Чому?

- Хоча динаміка захворювань уповільнилася, але нові випадки фіксують. Головне, у кількох гравців у інших командах зафіксували підвищення температури, також й у деяких суддів – за ними спостерігають. От і було прийняте рішення – знову взяти паузу. Грати нам ще чимало – 22 матчі попереду, приблизно 1,5 місяця до кінця сезону. Легіонери через цю ситуацію нервуються, дехто навіть дуже сильно, хочуть додому. Таке є.

- І ти в тому числі?

- Я ситуацію сприймаю дуже спокійно, але в той же час – більшість легіонерів незадоволені. Я гадаю: куди їм поспішати, авіасполучення теж обмежене? Я жартую, що додому спочатку буду рибальською шхуною добиратися, потім пішки до Монголії, а там і коней орендувати можна, то вже верхи доїду кудись.

- Ти у доброму гуморі, отже усе доволі спокійно, бережи себе.

- Дякую, ви теж пильнуйте, бажаю усім бути здоровими й сповненими сил!

Григорій Палій, Київ