«БIПА» провела пресконференцію перед стартом чемпіонату України

Просмотров: 261
«БIПА» провела пресконференцію перед стартом чемпіонату України

Напередодні старту в чемпіонаті України «БIПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака» провела пресконференцію для представників одеських ЗМІ. Нагадаємо, що одесити свої перші матчі зіграють 25-27 жовтня в Івано-Франківську – з місцевою «Говерлою», столичним «Будивельником» і «Дніпром».

 

У прессконференції взяли участь директор клубу Сергій СТРАЗОВ, головний тренер команди Вадим ПУДЗИРЕЙ і капітан команди Олександр РЯБЧУК.

«БІПА»-2022/23

Сергій СТРАЗОВ:

- Ми працюємо трохи більше місяця: десь два тижні був перегляд гравців, і вже два тижні йде повноцінний тренувальний процес. У складі команди в основному баскетболісти із Одеської області, тому і команда має назву «БIПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака». Таке об’єднання одесько-южненського баскетболу було створено за ініціативою Одеської обласної федерації баскетболу на чолі з Сергієм НАЗАРЕНКО, перед усім, для того, щоб зберегти команду, зберегти баскетбол в Одеській області.

Що стосується домашньої арени, то нею стане южненський ФСК «Олімп». Цей комплекс переданий вже на баланс міста Южне, є вже відповідні документи. І, скоріш за все, вже після Нового року ми зможемо порадувати нашим вболівальників іграми на одній з кращих арен України, яка відповідає і європейським стандартам. Найголовніше, там є укриття, яке відповідає всім вимогам воєнного часу, про що є відповідний акт Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області.

Місце і дату проведення матчів визначається, звісно, Федерацією баскетболу України. Ми зі свого боку подаємо заявку, в якій мають бути акт ДСНС, про який я казав вище, і дозвіл Одеської обласної військової адміністрації на проведення змагань. Голова ООВА Максим Марченко, президент Одеської обласної федерації баскетболу Сергій Назаренко, голова Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук і мер Южного Володимир Новацький були в ФСК «Олімп», тому, впевнений, що ми отримаємо цей дозвіл, тому що в «Олімпі», на мій погляд, найкраще укриття серед баскетбольних арен України. Ми плануємо приймати матчі після Нового року.

КАПІТАН «БІПИ»

Олександр РЯБЧУК:

- Олександре, розкажіть, будь ласка, як ви опинилися в команді, розкажіть про колектив.

- Мені зателефонував головний тренер команди Вадим Пудзирей. Так, до мене телефонували і із інших клубів Суперліги, але я завжди хотів грати в Одесі, том відразу погодився на пропозицію Вадима Георгійовича. Деякий час, як вже говорилося, йшов перегляд кандидатів, і ось вже два тижні ми працюємо в тому складі, в якому розпочнемо чемпіонат.

У складі чимало молоді, для якої виступ в Суперлізі відмінний шанс проявити себе на новому рівні. За людськими і ігровими якостями підібрався гарний колектив. В команді відмінна атмосфера. Моя задача як досвідченого гравця вести молодь за собою, підказувати і показувати, як треба діяти в тій, чи іншій ситуації, порядок комбінацій.

КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ

Вадим ПУДЗИРЕЙ:

- Вадиме Георгійовичу, розкажіть будь ласка, про гравців, які увійшли до складу команди?

- Розпочнемо з капітана команди. Вихованець СДЮСШОР імені Літвака, неодноразовий чемпіон і призер чемпіонату України у складі южненського «Хіміка», гравець з досвідом виступу за національну збірну України Олександр Рябчук - гратиме на позиціях розігруючого та атакуючого захисника (1-2-й номери).

Також на позиції 1-го номера Владислав Унгурян, з досвідом виступів у вищій українській лізі, який минулий сезон провів в команді «Старий Луцьк-Університет», а також одеський баскетболіст Дмитро Малиновський з досвідом виступів в першій лізі за команди нашого міста.

Атакуючий захисник Олександр Шашков. Він має чималий досвід виступів у баскетболі 3х3, а також у вищій лізі. Сподіваємося на нього. Вихованець южненського баскетболу Микита Горячий з досвідом виступу у вищій лізі, може закрити позиції 2-3-го номерів.

Святослав Товкач – гравець зростом 204 см, грав за другі команди в Миколаєві та Черкас. Може виступати в якості важкого форварда і центрового.

Ілля Кабацюра. Атлетичний гравець, який добре себе проявив на позиції 3-4-го номерів, виступаючи за «БІПУ» в минулому сезоні. Можливо, буде діяти і на позиції 5-го номера. Треба зіграти перші матчі, щоб визначитися остаточно.

Євген Ткаченко. Без нього складно представити «БІПУ». Може грати на позиції 4-5-го номерів. Розраховуємо на його досвід, силу і розуміння гри. Має бути прикладом для молодих гравців.

Ще один досвідчений форвард Ярослав Кадигроб. Він має чималий досвід виступів за команди Суперліги, зокрема і за «БІПУ». Ще один форвард - Анатолій Конєв, який виступав за різні команди у вищій українській лізі.

Також в команді гравці 2003-2005 років народження: Кирило Свірський Данило Рикунов, Кирило Устименко і Михайло Рудик. Вони увійшли до заявки на чемпіонат України. Також тренуються з командою Рамін Лутвалієв і Ілля Гнатій.

Важливо знайти баланс між досвідченими і молодими гравцями. Це вже прийде через ігри. Також тільки через офіційні ігри загартуємо і командний дух, адже це теж дуже важлива складова успішного виступу. Зіграємо перші матчі чемпіонату України, побачимо свої недоліки, та працюватимемо над ними в тренувальному процесі.

Зазначимо, що селекція триватиме упродовж всього сезону. Вже перші матчі покажуть, які позиції потребують підсилення, в якому напрямку треба працювати.

ПІДГОТОВКА

- Розкажіть, в якій формі потрапили до вас нові гравці, які були акценти в підготовці?

- Звісно, гравці до нас потрапили в різних кондиціях і, виходячи з цього, ми й будуємо тренувальний процес, благо, що в тренерському штабі є тренер із загально-фізичної підготовки Володимир Буханов. На тренуванні ми спочатку працюємо над фізичним станом, а потім вже над командними взаємодіями. Тобто йде така змішана підготовка, де кожному гравцеві дається дозоване навантаження. Маю сказати, що хлопці працюють з доброю самовіддачею. Навантаження регулюємо в тісному контакті із тренером із ЗФП та лікарем, досвідченим спеціалістом Артуром Іноземцевим.

ВАЖЛИВА ЗАДАЧА

- Звісно, дуже приємно, що Одеська область в особі «БІПИ» має представника у Суперлізі. Які задачі стоятимуть перед командою?

Сергій СТРАЗОВ: – Першою нашою задачею, про що я вже казав, було збереження баскетбольної інфраструктури і команди Одеської області в Суперлізі. У складі команди тільки два іногородніх гравця, решта – вихованці одеської, чи южненської школи.

У четвер Федерація баскетболу України після консультацій з клубами Суперліги прийняла рішення, що якщо ситуація покращиться, буде проведено плей-офф, на сьогоднішній день система така: 4-круговий турнір (32 матчі), за підсумком якого і визначиться чемпіон України.

Що стосується задач, то ми намагатимемося боротися за перемогу в кожному матчі. Ось такі задачі. Хлопці прекрасно розуміють, що мають чудовий шанс заявити про себе на новому рівні. Гравці мають чітко виконувати настанови наших тренерів, а тренерський штаб, вважаю, у нас доволі потужний. Можу сказати, що ми приблизно в однаковому положенні з більшістю клубів Суперліги в плані формуванні ростеру – на все-про все не більше місяця.

Ми знайшли взаємодію з нашими давніми друзями. Планується, що почесним президентом клубу стане Юрій Крук. Серйозну допомогу в становленні клубу надає президент ООФБ Сергій Назаренко, який взяв на себе чимало організаційних моментів, веде перемовини з потенційними спонсорами, щоб клуб мав стабільність. Допомагає клубу в залученні партнерів віцемер Павло Вугельман. Також відчуваємо підтримку управління спорту Одеської міськради. Втім, робота по залученню партнерів ведеться постійно, так що будемо раді бачити серед друзів «БІПИ» небайдужих до баскетболу людей.

Яким буде чемпіонат, складно сказати, але те, що в ньому буде інтрига, це однозначно, тож чемпіонат очікується дуже цікавим, як на мене.

Хотів би звернутися до наших вболівальників, щоб вони поставилися з розумінням до того, що, можливо, спочатку не буде результату. Тим не менш, ми щосили будемо прагнути вигравати в кожному матчі і розраховуємо на підтримку вболівальників по той бік екрану, адже матчі, як ви знаєте, проходитимуть без глядачів.

Вважаю, що представники всіх видів спорту мають розуміти, що мають прикласти максимум зусиль, щоб зберегти свій вид спорту в цей непростий час. Ми пробуємо зберегти баскетбол в особі команди «БІПА-Збірна Одеської області». Таким чином, у дітей, які займаються баскетболом, є гарна мотивація продовжити заняття, щоб в майбутньому захищати честь кращого клубу області.

Задача тренерів і гравців робити те, що вони вміють краще за все, задача керівництва клубу і ООФБ забезпечити стабільну життєдіяльність клубу.

Відзначу, що ФБУ зберегла вимоги для учасників змагань щодо трансляцій, щодо безпеки та інших моментів, тому чемпіонат, впевнений, буде на рівні.

НАПЕРЕДОДНІ СТАРТУ

- Вадиме Георгійовичу, що відчуваєте у зв’язку з поверненням до Суперліги – вже 25 жовтня «БІПУ» чекає перший матч?

- Змішанні, чесно кажучи, відчуття. Є, звісно, переживання стосовно результату. Але це нормальні емоції перед стартом. Звісно, хочеться подякувати Збройним силам України за можливість проведення чемпіонату України, за можливість займатися улюбленою справою. Звісно, розумію всю відповідальність. Тому намагатимемося робити все залежне від себе, щоб досягти максимального результату. Хлопці у нас амбіційні, характер є, залишилося проявити майстерність, зігратися і досягти результату.

- Яка інформація є про суперників в першому турі?

- Нещодавно був турнір «Goverla Cup», в якому якраз брали участь всі три наші суперники в першому турі. Трансляцій матчів не було, тож маємо тільки статистичну інформацію. Вважаю, що фаворитами нашого «баббла» будуть «Будивельник» та «Дніпро». Господар туру «Говерла» є, як говорять, домашньою командою. Буде складно, але боротимемося з усіма суперниками.

- В першому турі буде матч з афішою «БІПА» - «Будівельник», яка завжди привертала увагу вболівальників. Чого чекаєте від цього поєдинку?

- У нас три матчі. На кожен буде своє налаштування, своя тактика. Що стосується афіші, про яку ви сказали, то «Будивельник» давно готується до сезону та має один з кращих підборів гравців в Суперлізі, «БІПА» же, як ви знаєте, розпочала лише два тижні тому. Можу сказати, лише, що боротимемось з будь-яким суперником.

- В новому сезоні ви виводитиме команду на майданчик в якості головного тренера з надписом «БІПА» на майці, як виводили ії в якості капітана багато років тому. Це напевно особливі відчуття. Наскільки важливим фактором для досягнення результату буде патріотизм – боротьба за честь Одеси, адже з такою мотивацією ви виходили на майданчик багато років і добивалися результату?

- Так, це дуже важливий фактор. Граємо і б’ємося за результат з Одесою в серці. Без такого відчуття немає сенсу виходити на майданчик. Постараємося передати його і тим гравцям, хто ще не має досвіду виступу на такому рівні.

Повторюся, важливо знайти баланс між досвідом і молодістю. Важливу роль відвожу капітану команди Олександру Рябчуку, який був в серйозних тренувальних системах – і в збірній України, і в «Хіміку», грав із майстрами європейського баскетболу. Його знання і досвід мають допомогти «БІПІ». Важливий фактор успіху і досвід керівного і тренерського штабу клубу – від директора клубу Сергія Стразова до лікаря Артура Іноземцева, який вже більше 20-ти років працює в спортивній медицині.

Сергій СТРАЗОВ: - Продовжуючи історичну тему і завершуючи пресконференцію, хочу сказати, що в цьому році плануємо відсвяткувати 30-річчя заснування «БІПИ». П’ять років тому у нас вийшло чудове свято баскетболу, вінцем якого став матч ветеранів грецького «Олімпіакосу» і «БІПИ». Є ідея і в цьому році відсвяткувати наш новий ювілей, зробити невеличке свято. Звісно, маємо отримати дозвіл на проведення цього масового заходу.