В Одесі вшанували пам’ять видатного арбітра Едуарда Станкевича

Просмотров: 123
В Одесі вшанували пам’ять видатного арбітра Едуарда Станкевича

Одеські баскетболісти завжди залишаються вірними традиції пам’ятати видатних діячів, функціонерів, арбітрів, які внесли вагомий внесок у розвиток улюбленої гри в нашому місті. 22 травня в Одеському державному університеті інтелектуальних технологій та зв’язку зіграли турнір-меморіал на честь Едуарда Павловича Станкевича. Суддя національної категорії, багаторічний голова кафедри фізичного виховання ДУІТЗ, організатор багатьох змагань з баскетболу – ось лише невеликий перелік його регалій.

Змагання вирішили відродити після трьох років вимушеної паузи і приурочили до 75-річчя створення кафедри фізичного виховання ДУІТЗ, розповідає старший викладач кафедри Поліна Шандіцева:
«Коли Едуард Павлович помер, ми організували меморіал його пам’яті – цей турнір відбувся двічі. Але потім спочатку через пандемію, потім через війну з Росією проведення наступних змагань довелося відкласти. І зараз ми вирішили відновити цей турнір, він проходить на високому рівні. Хочу подякувати також Одеській міській федерації баскетболу, яка допомогла провести нам цей меморіал».

Бажаючих зіграти на турнірі зібралися чотири команди, які представляють Південний дивізіон ОБЛ, а також викладачі, випускники і студенти вишу. Зокрема це: «ДУІТЗ», «Шипи», «Autodoc» та «Nerubaysk», які зіграли між собою кілька ігор. Розпочали відразу з полуфіналів і, в підсумку, в матчі за третє місце зіграли «Autodoc» і «Nerubaysk», а у фіналі «ДУІТЗ» і «Шипи». «Бронзовий» поєдинок вийшов дуже емоційним і сповненим інтриги, перемогти в ньому вдалося представникам команди «Autodoc» - 61:58.

«Турнір пройшов дуже добре, нам сподобалось, кілька років тому ми вже брали участь у таких змаганнях. Ігри вийшли дуже цікавими, всі матчі завершились з невеликою різницею у рахунку, ми отримали велике задоволення», - сказав гравець команди «Autodoc», Ігор Бурлак.

Фінальна зустріч пройшла за іншим сценарієм: спочатку гравці «ДУІТЗ» зробили потужний ривок і відірвалися від суперників більш ніж на 15 очок. Проте у другій половині «ШИПИ» почали відіграватися і на останніх хвилинах серйозно претендували на камбек. Проте не склалося – 51:42. Декілька слів про Едуарда Павловича Станкевича та перемогу розповів колишній випускник університету Олексій Камінський.

«Я протягом шести років був у суддівській колегії разом з Едуардом Павловичем, ми разом проводили змагання, він мене багато чому навчив. По-перше, він був дуже спокійним, поводив себе дуже суворо і стримано. З ним було дуже приємно спілкуватися. Радий вшанувати його пам’ять та зіграти на цьому турнірі разом з іншими хлопцями та дівчатами. Радий нашій перемозі, ми спочатку створили гарний відрив, потім «підсіли», але не дали нас наздогнати», - зазначив гравець «ДУІТЗ».

«Ми отримали багато задоволення від ігор, грали всі найстарші учасники в командах, переважно без молодих гравців. І можу сказати що сьогодні «відірвалися по повній програмі». Плануємо цього року організувати ще декілька турнірів-меморіалів, щоб слава наших видатних баскетбольних діячів не згасала», - сказав соорганізатор турніру і гравець команди «Шипи» Олександр Саура.

Завершився турнір врученням кубків всім учасникам змагань і загальним фото на пам’ять.