Молодь обрала баскетбол 3х3: в Одесі відбувся черговий турнір «Street Game Odessa»

Просмотров: 515

Жодне свято присвячене молоді в Одесі не може минути без баскетбольних змагань, навіть у такі складні часи. 13 серпня в День молоді України на майданчику «Спорт Парка Гілель» відбувся турнір «Street Game Odessa part2» на підтримку волонтерських об’єднань, які допомагають Збройним силам України. Організаторами виступили Одеська міська та обласна федерації баскетболу при підтримці управління фізкультури і спорту Одеської міськради.

Позмагатися виявили бажання рекордні 52 команди, серед яких 10 в категорії U-14, 5 – U-16, 9 серед хлопців U-18, 4 в жіночій категорії U-14. Найбільше бажаючих - в чоловічій категорії – 19, а серед чоловіків 35+ зіграли 5 колективів. Отже матчів було багато і на будь-який смак.

Розпочали турнір молодші хлопці та дівчата, які продемонстрували значно вищій рівень гри ніж на минулих змаганнях в червні. В категорії U-16 перемогу відсвяткували баскетболісти з команди «Стефанія» (Ілля Гогуленко, Іван Щербаков, Валерій Атабадзе та Микита Бешетя), які у фіналі обіграли опонентів під назвою «З гори» з рахунком 12:8. Секретом успіху поділився Ілля ГОГУЛЕНКО.

«Ми добре зіграли і перемогли в усіх відбіркових поєдинках, добре захищалися та змогли виграти турнір. Нам допоміг недавній кемп, після якого всі додали і фізично, і технічно. Дуже добре, що навіть під час війни ми маємо можливість зіграти і отримати призи», - сказав юний баскетболіст.

Третє місце в цій категорії залишилося за командою «Підчеревки».

Чотири команди дівчат також дуже швидко розіграли комплекти медалей. Третє місце посіли баскетболістки з команди під назвою «Трипл-дабл». А у фіналі гравчині команди «Podoliako forever» (Анастасія Гармаш, Юлія Букарєва, Олександра Стовбирь) змогли покращити результат порівняно з червневим турніром і обіграти суперниць з колективу «Бандерики» - 9:8.

Вирішальним став двоочковий кидок в овертаймі від Анастасії ГАРМАШ, яка дуже раділа перемозі.

«Ми не очікували, що ігри будуть настільки цікавими та інтенсивними. Це тільки додало азарту, ми всі дуже старалися і навіть утрьох зуміли виграти перше місце. Мені вдалося забити вирішальний кидок у фіналі – я була впевнена, що зможу влучити. Так і сталося», - сказала дівчина.

Ще один реванш за поразку на турнірі в червні стався в категорії U-14. Хлопці з команди «Чиказькі мавпи» (Кирило Ільченко, Михайло Марченко, Віталій Баловнєв та Сергій Поляков) над упевнено обіграли «Block by James 2.0» - 14:5, а третіми стали «Укропи».

Капітан «Мавп» поділився враженнями після фінального поєдинку.

«Сьогодні вийшов класний турнір, суперники були дуже сильними. Хочу привітати всіх, хто сьогодні зумів взяти медалі. Ми були впевнені у перемозі і це допомогло нам виграти. Плюс ми взяли реванш у хлопців за поразку на попередньому турнірі, коли поступилися їм у півфіналі та посіли лише третє місце», - сказав Сергій ПОЛЯКОВ.

Одразу по завершенню фіналів переможців нагороджували медалями та навіть цінними призами. За словами виконавчого директора міської федерації баскетболу Сергія СТРАЗОВА це стало можливим завдяки підтримці небайдужих спонсорів.

«Ми дуже вдячні нашим партнерам – магазинам SSUR, Basket Family та низці інших спонсорів за підтримку призами у такий нелегкий час. Дуже приємно, що є такі люди, які допомагають нам», - зазначив Сергій СТРАЗОВ.

Подарунки отримали й переможці кількох баскетбольних конкурсів, які проводилися в перерві між поєдинками. Особливо зворушливим став момент коли переможець конкурсу майстерності Микита Бешетя віддав свій приз - баскетбольний м’яч, наймолодшому учаснику Данилу Курупко, який дуже старався, але не зміг влучити вирішальний кидок.

В другій половині ігрового дня за комплекти нагород сперечалися старші баскетболісти. Бажаючих було настільки багато, що дві з трьох категорій завершували свої фінали майже у темряві. В категорії U-18 призова трійка мала такий вигляд: 1). «Сафарі»; 2). «МФЛ»; 3). «Хлібобулочний завод». В вирішальному матчі «Сафарі» (Данило Рикунов, В’ячеслав Корніцов, Олег Волостних та Михайло Кузнєцов) перемогли з рахунком 10:7. Враженнями після гри поділився Михайло КУЗНЄЦОВ.

«Ми отримали купу гарних емоцій, наша команда зіграла добре, індивідуально сильно виглядали. Найбільше вдалося забити Олегу Волостних, решта хлопців теж старалися, так і зуміли перемогти», - сказав хлопець.

Два неймовірних за напруженням поєдинки у фіналі зіграли в категоріях чоловіків 35+ та чоловіків. В обох зустрічах переможці продемонстрували вольові якості та виграли на останніх секундах. Серед чоловіків 35+ перемогу знову відсвяткували баскетболісти з «For Free» (Кирило Полторацький, Денис Кравченко, Ігор Пенов та Юрій Фронченко), які обіграли команду «Молодість» - 9:8. Враженнями після гри традиційно поділився Кирило ПОЛТОРАЦЬКИЙ.

«У нас були абсолютно рівні команди і боротися доводилося дуже серйозно. Перемогти нам вдалося за рахунок гарного захисту, якби Юрій Фронченко так самовіддано не захищався, то у нас були б медалі за друге місце. Людина себе не пошкодувала, боролася до кінця і ми святкуємо чергову перемогу», - зазначив гравець.

Третє місце серед «ветеранів» посіла «ВіРа».

В фіналі чоловічої категорії зійшлися «Грандмайстер-Біт» (Костянтин Анікієнко, Ярослав Кадигроб, Анатолій Конєв та Андрій Івасенко) та «ТГК». Перші програвали поєдинок з рахунком 2:5, але знайшли в собі сили відновити статус-кво та вийти вперед на останніх секундах, що врешті-решт принесло їм перемогу – 9:8. Екс-гравець «Київ-Баскета» Костянтин АНІКІЄНКО так оцінив гру.

«Непроста вийшла гра, було вже темно і грали «брудний час», не зупиняли. У таких ситуаціях, особливо в 3х3, важливо не розслаблятися і повертати своє, не втрачати контроль над грою. Нам вдалося повернутися в гру та перемогти, дуже задоволені результатом та можливістю потренуватися. Завжди приємно коли є судді, момент змагання, дякую організаторам», - сказав гравець.

Поєдинок за «бронзу» в «Третьої сили» виграла команда з Южного «Опілля» - 13:5.

Всіх призерів також нагородили заслуженими призами, а Сергій Стразов підвів підсумок усього турніру.

«Турнір вийшов набагато сильнішим, ніж минулого разу, коли ми проводили в червні. Сам склад учасників, кількість команд – сьогодні брали участь 52 команди - це дуже серйозний показник. Люди скучили за баскетболом і такі турніри для них – це певна віддушина. Ми не збираємося зупинятися на досягнутому і плануємо ще низку заходів найближчим часом», - зазначив виконавчий директор ОМФБ.