Керівники області та міста привітали одеські баскетбольні команди із медалями чемпіонату України

Просмотров: 170
Керівники області та міста привітали одеські баскетбольні команди із медалями чемпіонату України

Медалісти чемпіонату України з баскетболу «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.» і «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.» отримали привітання і нагороди від обласної, районної і міської влади.

 

УРОЧИСТЕ ЗАВЕРШЕННЯ СЕЗОНУ

Минулої п’ятниці в Будинку прийомів Одеської облдержадміністрації відбулося урочисте вшанування одеських баскетбольних команд, які вперше в історії одночасно стали медалістами чемпіонату України: «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.» - срібним призером, повернувшись на п’єдестал після п’ятирічної перерви, і «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.» - бронзовим, вперше з 2004 року опинившись на п’єдесталі.


КОМАНДНА РОБОТА

Такі заходи той рідкий випадок, коли дівчата-спортсменки перевдягають спортивну форму на вечірні наряди. Справжній бал, поки що не чемпіонський, але всі присутні прагнуть, щоб саме такий бал відбувся вже в наступному році. Хлопці не зрадили спортивному стилю, опинившись на балу у клубних футболках. Ось таке вийшло бальне-спортивне поєднання.

В цей день лунало чимало теплих слів, слів подяки, слів вдячності всі тим, хто допомагав командам в минулому сезоні. Але всі зійшлися в одному: успіхі стали можливими тільки завдяки спільній роботі на результат.

Гарною традицією в цей вечір стало нагородження всіх представників команд-призерів – від кожної гілки влади: від обласної, районної і міської рад, і, звісно, від військової обласної адміністрації. Без нагород не залишився ніхто – всі представники баскетбольної спільноті, хто долучився до цих перемог, завдяки роботи, яких стали можливі перемоги, отримали відзнаки.

Крім них, прийшли привітати начальник управління фізкультури і спорту Одеської обласної військової адміністрації Валентина КОЛЬЧАК, начальник управління з фізкультури та спорту Одеської міськради Руслан ПУЗДРАЧ, директор СП ТОВ «ТРАНСБАЛКТЕРМІНАЛ» Юрій КІЗЛЕВИЧ, южненський міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ, голова Правління ПАТ «МТБ Банк» Юрій КРАЛОВ, генеральний директор ПАТ «Одесакабель» Дмитро ІОРГАЧЕВ і генеральний директор ТДВ «ІнтерХім» Анатолій РЕДЕР.


Григорій ДІДЕНКО, голова Одеської обласної ради:

- Перед усім, хочу подякувати спортсменам за те, що ви продовжуєте сумлінно працювати над собою, прагнути до перемоги в кожному матчі, незважаючи, що чемпіонат проходить у воєнний час. Бажаю вам нових успіхів і перемог на славу Одещини. Спорт формує сильні особистості, і саме такі люди потрібні сучасній європейській Україні.

Юрій КРУК, начальник Одеської районної військової адміністрації:

- Минулий сезон був, дійсно, найважчим в історії українського спорту, але разом з цим він вийшов успішним для баскетбольних команд Одеси. Дивився всі матч наших команд, якщо не в прямому ефірі, то в запису. Хочу передати особисті привітання від ексголови Одеської обласної військової адміністрації полковника Максима Марченка – ми спільно, зокрема і з Григорієм Віталійовичем, прийняли рішення підтримати чоловічу баскетбольну команду. А переконав нас в цьому голова Одеської обласної федерації баскетболу Сергій Назаренко.

І в підсумку у нас все вийшло, точніше, у вас. А ми зі свого боку виконували свої обов’язки – допомагали команді. Також передаю вітання від в.о. начальника Одеської ОВА Бориса Волошенкова.

Хочу подякувати всім, хто долучився до допомоги нашим баскетбольним командам. Тільки разом ми б змогли досягнути успіху. Завіряю вас, що всі фінансові питання по сезону будуть закриті.

Дякую за роботу директору СДЮСШОР імені Літвака Сергію Стразову, який на своєму місці робить все для розвитку молодого покоління, яке в майбутньому гратиме за наші команди майстрів.

Хочу побажати всім подальших перемог: і в спорті, і в житті. Бажаю всім тримати на належному рівні наш спортивний фронт.


Павло ВУГЕЛЬМАН, заступник міського голови Одеси:

- Часто кажуть, що коли ми єдині, ми непереможні. Саме так і вийшло в минулому сезоні. Судіть самі: Одеська обласна, районна і міська ради, військової обласна адміністрація, міста Чорноморськ і Южне разом об’єдналися для того, щоб у підсумку побачити сьогодні усі ці нагороди.

По-перше, хочу відзначити, що наші дивовижні дівчата із «ІнтерХіма» просто перевершили всі очікування, показавши в минулому сезоні просто класний баскетбол.

Що стосується «БІПИ», то тут слід зупинитися на останньому матчі, який дивилися, напевно, усі в Одесі – яскрава перемога, яка принесла нам всім бронзові медалі, просто, як кажуть в Одесі, мед на серці.

Не можу не зупинитися на історії СДЮСШОР імені Літвака Б. Д. Це не просто історія успіху, це історія великих спортивних перемог: спортсмени школи – неодноразові переможці всеукраїнських і міжнародних змагань. Основу цих успіхів заклав, безумовно, багаторічний директор, почесний громадянин Одеси і Одеської області Борис Літвак. Ваші перемоги – це найкраща данина пам’яті цій видатній людині.

Нагадаю, що в цьому році ми святкуємо 30-річчя «БІПИ», яку заснував Аркадій Табачник. А його син і зараз підтримує нашу чоловічу баскетбольну команду.

Хочу подякувати від імені міського голови усім компаніям, меценатам, які підтримують одеський спорт.

Дійсно, сезон вийшов дуже непростим, але ми пишаємося тим, що ви, попри всі реалії, ви долали всі перешкоди в прагненні до перемоги. Відмінний приклад нам показують в цьому наші відважні захисники країни, які кожного дня наближають до нас перемогу. Така задача і у нас з вами: робити це на своєму місці.  

СЛОВО ПРИЗЕРАМ

Сергій НАЗАРЕНКО, президент Федерації баскетболу Одеської області:

- Головна цінність медалей, які завоювали наші баскетбольні команди, в тому, що вони завойовані у воєнний час. Неможна забувати, що завдяки Збройним силам України ми мали змогу провести цей чемпіонат. Хочу подякувати нашим гравцям, які тренувалися і грали в непростих умовах.

Були у нас і деякі фінансові проблеми, але ми впевнені, і, як ви чули, сказав голова Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук, вони будуть вирішені.

- Чи можна сказати, що успіхи наших баскетбольних команд дадуть поштовх розвитку баскетболу в регіоні, стануть імпульсом для молодих гравців?

- Безумовно. По-перше, хочу зазначити, що в минулому чемпіонаті з’явилося чимало молодих гравців, які раніше не могли проявити себе. З’явилася дуже цікава молодь, зокрема і в Одесі. Також в цьому сезоні обласна і міська федерації планує провести студентські змагання, також в планах завершення турнірів ВЮБЛ, участь в Молодіжних іграх України і, звісно, проведення змагань з баскетболу 3х3, які триватимуть влітку майже постійно. Роботи ще у нас чимало.

Дуже радує, що в минулому сезоні нам допомогла южненська громада, а потім до цього підключилася і громада Чорноморська. Працюватимемо в цьому напрямку і з іншими громадами, хоча б в плані розвитку дитячого баскетболу – це невеликі кошти, а користь чимала. Створення молодіжної збірної стане поштовхом для розвитку дитячого баскетболу в регіонах.

- Яким вам бачиться майбутнє «БІПИ»?

- Звісно, ми хочемо зберегти цю команду і підняти ще на одну сходинку. В Южному певний час не вдасться створити команду. Вважаємо, що така модель, маю на увазі «Збірна Одеської області», має розвиватися і надалі.

 

Вадим ПУДЗИРЕЙ, головний тренер БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.»:

- Вадиме Георгійовичу, ви приклали руку до усіх медалей «БІПИ» - вісім раз як гравець, два рази як головний тренер, з чим, як кажуть і вітаємо...

- Дякую за вітання. Радий, що нам вдалося повернути медалі до Одеси. Хотів би подякувати Збройним силам України, що ми зуміли провести цей чемпіонат, а також обласній, міській та районній владі, а також меценатам, які допомогли нам в завоюванні медалей.

У нас була задача боротися за перемогу в кожній грі, збираючи по крихтах підсумковий результат – по ігровим моментам, по емоціям. Це були важливі моменти в плані командної хімії. Ця бронза – велика перемога для всіх нас. У мене дуже сильні емоції у зв’язку з цим, а мені, повірте, є, з чим порівнювати.

Велика вдячність хлопцям, які викладалися по максимуму і на тренуваннях, і в офіційних іграх. Це було непросто, адже раніше ми не грали в такому графіку – по 2-3 матчі поспіль за один виїзд.

- Все вирішувалося в останньому матчі…

- Дуже складна вийшла гра, адже ми бачили медалі, в прямому сенсі слова. З одного боку, був психологічний тиск, з іншого, велика мотивація – завоювати медалі. Ми з цим впоралися і привезли медалі до Одеси. 19 років по тому.

 

Олександр РЯБЧУК, капітан команди БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.»:

- Звісно, завжди хочеться перемагати в чемпіонаті, а такий досвід у мене є, але й бронза теж гарний результат. Дуже приємно було разом з командою повернути в Одесу медалі 19 років по тому. Звісно, на мені як на капітані була висока відповідальність. Зокрема, і у важкі моменти, адже у нас була в середині сезону невдала серія.

- Які головні фактори досягнення такого успіху?

- Головне, що ми були командою, допомагали один одному, підтримували упродовж сезону, спілкувалися і поза межами майданчику. Були робочі моменти, але на майданчику ми були єдиним цілим. Кожен має розуміти свою роль в команді. І у нас це вийшло. Це в підсумку і стало одним з факторів завоювання медалей.


Віктор ВОРОЖКО, президент БК «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.», голова фонду підтримки та розвитку дитячого та жіночого баскетболу імені Йосипа Кесельмана:

- Дуже непростим вийшов сезон, перед усім тому, що він проходив у воєнний час. Чимало гравчинь поїхали за кордон, якісь команди зникли. Нам вдалося згуртувати навколо себе талановитих гравців і завдяки компанії «ІнтерХім», яка постійно нас підтримує, роботі тренерського штабу і гравців піднятися на п’єдестал. Окрема подяка Збройним силам України, завдяки яким ми мали змогу грати національний чемпіонат.

В минулому році, коли відзначалося 30-річчя компанії «ІнтерХім», ми сказали, що кращим подарунком на ювілей стануть медалі. У нас це вийшло.

Вийшов дуже гарний сплав досвідчених гравців і талановитої молоді.

Прагнемо його зберегти. Можливо, вдасться залучити ще когось із досвідчених гравців. Націлюємося ще більше радувати наших вболівальників своїми перемогами.

 

Ірина ЩИПАКІНА, головна тренерка БК «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.»:

- Дуже важко було психологічно упродовж сезону, особливо на його початку. Позитивним моментом стало то, що багато хто з дівчат отримали багато ігрового часу, особливо молоді. Вони отримали великий обсяг ігрової практики, що, звісно, стало плюсом для них. Тож наше майбутнє ми побачили. Не вистачало більш досвідчених гравців, які виступали раніше за «ІнтерХім», а в минулому сезоні грали за кордоном – Ані Сугак, Каті Ткаченко, Віки Таюнди.

Добре, що ми завершували сезон в Одесі, дуже вдячна за організацію туру всім, хто приклав до цього руку – розумію, що це було непросто.

В цілому, сезоном я задоволена, але, звісно, є до чого прагнути. Маю на увазі, звісно ж, чемпіонство. Дуже вдячна Збройним силам України і Федерації баскетболу України, що чемпіонат відбувся, і дівчаткам вдалося отримати ігрову практику. Але, звісно, хочеться щоб війна якнайшвидше закінчилася.

Не можу не подякувати компанії «ІнтерХім» в особі Анатолія Редера за постійну підтримку команди. Сподіваюся, що й надалі не розчаруємо їх.

- Кого б могли відзначити з молодих гравців?

- Позитивне враження залишили Антоніна Глухова, Софія Ласточкіна, Вероніка Бакал, Дар’я Зюзько. Можливо, не завжди стабільно грали – ще не вистачає впевненості, але бажання було хоч відбавляй. Сподіваюсь, що в майбутньому вдасться підключити тих юних одеських гравців, які через війну зараз знаходяться за кордоном.

 

Світлана КОЛІБАБЧУК, капітан команди БК «Інтерхім-СДЮСШОР імені Літвака Б. Д.»:

- Для мене дуже почесно бути капітаном одеської команди, яка до того ж стала призером чемпіонату України. Хотілось, звісно, стати чемпіонками, але й срібло дуже непогано.

Звісно, було психологічно непросто грати у воєнний час, але ми зуміли завершити чемпіонат на мажорній ноті.

- Яка гра запам’яталася більш за все?

- Це були матчі з чемпіонками, яких ми так і не зуміли перемогти. Проти них було цікаво грати, адже нам протидіяли гравчині збірної України.

- Дуже багато ігрового часу отримали молоді баскетболістки. Як, на ваш погляд, вони себе проявили?

- Наскільки я знаю, тренерський штаб задоволений діями молоді. Я теж гадаю, що в майбутньому багато хто з них зможе заграти на високому рівні. По-перше, вони прийдуть нам на зміну.

 

НАГОРОДИ ПРИЗЕРАМ

«За вагомий особистий внесок в розвиток фізкультури і спорту, значні спортивні досягнення, за підвищення спортивного іміджу регіону та за високу спортивну майстерність» представники БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака» почесною відзнакою Одеської обласної ради нагороджені:

- гравці команди Ілля КАБАЦЮРА, Ярослав КАДИГРОБ, Владислав УНГУРЯН, керівник пресслужби Сергій ШЕВЧЕНКО.

Почесною грамотою Одеської обласної ради нагороджені:

- тренер з фізпідготовки Володимир БУХАНОВ, гравець команди Анатолій КОНЄВ, Олександр ШАШКОВ.

 

Почесною відзнакою Одеської обласної ради нагороджені представники БК «Інтерхім-СДЮСШОР імені Літвака»:

- гравчині команди Анна БАКАЛ, Діана БОНДАРЮК, Яна САМУР, Вероніка БАКАЛ, Юліана МЕЛЬНИК, менеджер клубу Ігор НІКОВ

 

«За вагомий особистий внесок в розвиток баскетболу» «Подякою» Одеської обласної державної адміністрації нагороджені:

- представники БК «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака» - президент Віктор ВОРОЖКО, головний тренер команди Ірина ЩИПАКІНА, тренер Катерина ГЛУХОВА, капітан команди Світлана КОЛІБАБЧУК, гравець команди Євгенія МБАЙЄ;

- представники БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака»: головний тренер Вадим ПУДЗИРЕЙ, тренер команди Олег ШЕВЧЕНКО, капітан команди Олександр РЯБЧУК, директор клубу Сергій СТРАЗОВ, лікар команди Артур ІНОЗЕМЦЕВ, гравці команди Андрій АГАФОНОВ, Євген ТКАЧЕНКО.

 

Грамотою начальника Одеської районної військової адміністрації «За значні досягнення в спортивному житті України і Одещини, ініціативу і наполегливість, активну громадську позицію та за вагомий внесок у розвиток фізкультури і спорту в Одеському районі Одеської області» нагороджені:

- гравчині БК «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака» - Анастасія ГАРМАШ, Антоніна ГЛУХОВА, Дар`я ЗЮЗЬКО;

- гравці БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака» Дмитро МАЛИНОВСЬКИЙ, Максим НИКОЛЕНКО, Михайло РУДИК, Святослав ТОВКАЧ, Кирило УСТИМЕНКО.

 

«За високий професіоналізм, самовіддану плідну працю у справі підготовки і вихованні талановитої спортивної молоді, вагомий внесок у забезпечення спортивних результатів, за розвиток фізкультури і спорту в місті Одесі почесної відзнакою міського голови «Подяка» нагороджені:

- президент «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака», голову фонду підтримки та розвитку дитячого та жіночого баскетболу імені Йосипа Кесельмана Віктора ВОРОЖКО;

- головний тренер БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака» Вадим ПУДЗИРЕЙ, тренер Олег ШЕВЧЕНКО.

 

Почесною грамотою виконкому Одеської міської ради нагороджені:

- БК «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака» в особі капітана команди Світлани КОЛІБАБЧУК;

- БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮСШОР імені Літвака» в особі капітана команди Олександра РЯБЧУКА

 

Цінним подарунком – наручним годинником нагороджені:

– головна тренерка БК «ІнтерХім-СДЮСШОР імені Літвака» Ірина ЩИПАКІНА, тренерка команди Катерину ГЛУХОВУ.